2PM Releases Video Teaser for 2nd Japanese Album ‘Legend of 2PM’

2PM İkinci Japonca Albümü ‘Legend of 2PM’ İçin Bir Tanıtım Klibi Yayınladı

2PM 13 Şubat tarihinde raflarda yerini alacak olan ikinci Japonca stüdyo albümü ‘Legend of 2PM’ için bir tanıtım klibi yayınladı.

Albüm, yepyeni 9 şarkı ve “Masquerade“, “Beautiful“, “If You are Here“ ve “Forever“ isimli önceden yayınlanan 4 şarkı dahil olmak üzere toplam 13 şarkı içerecek. 2PM, Tower Records listesinde single satışlarıyla yeni bir rekor kırarak ve Tower Records Japonya’nın ‘K-POP LOVERS! ÖDÜLLERİ 2012′ töreninde Büyük Ödül kazanarak Japonya’da çok başarılı bir yıl geçirdi. Ayrıca 2PM ünlü Tokyo Dome’da konser verecek.

primadonna

2PM have revealed a video teaser for their 2nd Japanese studio album, ‘Legend of 2PM‘, which will hit stores on February 13, 2013.

The album will contain 13 tracks in all including 9 brand new songs and 4 of their previously released singles including “Masquerade“, “Beautiful“, “If You are Here“, and “Forever“. 2PM have had a very successful year in Japan, setting a new record at Tower Records for singles sales and winning the Grand Prize for Tower Records Japan’s ‘K-POP LOVERS! AWARDS 2012′. 2PM will also have their own concert at the famed Tokyo Dome.

10.01.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.