2PM Releases 2nd Japanese Album ‘Legend of 2PM’ Audio Previews

2PM İkinci Japonca Albümü ‘Legend of 2PM’in Ses Ön İzlemelerini Yayınladı

2PM kısa zaman önce 2. Japonca stüdyo albümü ‘Legend of 2PM‘ için bir tanıtım klibi yayınlamıştı ve şimdi de resmi Japonca internet sitesi aracılığıyla şarkılarının ön izlemelerini yayınladı.

13 Şubat tarihinde raflarda yerini alacak olan albüm, yepyeni 9 şarkı ve önceden yayınlanan “Masquerade“, “Beautiful“, “If You are Here“ ve “Forever“ isimli 4 single’ı içeren 13 şarkıdan oluşacak. Diğer dokuz şarkının isimleri: “Beautiful“, “So Bad“, “Only One“, “Missing You“, “Want you back“, “This Is Love“, “I’ll be OK“, “SOS Man“ ve “Breakthrough“.

2PM, single satışlarıyla Tower Records’da yeni bir rekor kırarak ve Tower Records Japonya’nın düzenlediği ‘K-POP LOVERS! ÖDÜLERİ 2012′de Büyük Ödül kazanarak Japonya’da çok başarılı bir yıl geçirdi. Ayrıca 2PM ünlü Tokyo Dome’da bir konser düzenleyecek.

primadonna

2PM previously revealed a video teaser for their 2nd Japanese studio album, ‘Legend of 2PM‘, and now have posted audio previews of their songs on their official Japanese website.

The album, which will hit stores on February 13, 2013, contains 13 tracks in all including 9 brand new songs and 4 of their previously released singles including “Masquerade“, “Beautiful“, “If You are Here“, and Forever“. The titles of the other nine tracks are: “Beautiful“, “So Bad“, “Only One“, “Missing You“, “Want you back“, “This Is Love“, “I’ll be OK“, “SOS Man“, and “Breakthrough“.

2PM have had a very successful year in Japan, setting a new record at Tower Records for singles sales and winning the Grand Prize for Tower Records Japan’s ‘K-POP LOVERS! AWARDS 2012′ . 2PM will also have their own concert at the famed Tokyo Dome.

11.02.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.