Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lotte World Folk Museum/롯데월드 민속박물관
#1
Lotte World Folk Museum / 롯데월드 민속박물관

[Resim: ro0g.jpg]

Adres
Lotte World külliyesi içinde 3.kat 40-1 Jamsil-dong, Songpa-gu, Seul

Telefon
02411-4761~5

Açılış Kapanış Saati
09:30 - 8:00

Tanıtım
1989 yılı Ocak ayında açılan Lotte Halk Müzesi, Jamsil, Songpa Pazarı ve Songpa-sandaenori yerindeki insanlar için Lotte Group'un kültürel bir hizmeti olarak oluşturulmuştur. Bu tarih insanlar için kolay erişilebilir ve eğlenceli Kore geleneğinin 5000 yıllık canlı bir kültürel alanıdır. Geleneksel olarak müzenin;rolleri toplama,depolama ve tarihi kalıntıları sergisi vardır,ancak mevcut rolü tarihi ortaya koymak ve kolay erişelebilmesi için bu keyifli geleneği dünya insanları için ortaya koyduğu için turistlerin ilgi alanları arasında yer alır. Böylece,bu halk müzesi vitrin sergiler kavramını aşan ve hem Koreliler için hem de yabancılar için önceden bir bilgi olmadan bu tarih kolayca anlaşılabilir. Dioroma,minyatür köy,restore edilmiş tarihi kalıntılar gibi çeşitli sergi teknikleri kullanılır. Geleneksel müzik ve dans,ziyaretçiler için geleneksel kültür keyfini doğrudan bir tatmış olurlar. Geleneksel pazarların canlı atmosferi ile Kore’nin geleneksel gıdaları için performans aşaması vardır. Bir ülkenin tarihini ve geleneksel kültürünü öğrenmek izlerken kısa bir süre de anlaşılmaz. Bunun tadını çıkartırken bir kişi doğrudan deneyimi ve hissettiği zaman düzgün anlaşılabilir. Bunun tadını çıkartırken Lotte Dünya Halk Müzesi tarihi ve geleneksel kültürü doğal anlamak için bir kültür alanı ve turistik bir yer. Gelecekte kendimizi geliştirmek için çabalayacağız.


# English#

Address
3rd Floor inside Lotte World Complex, 40-1, Jamsil-dong, Songpa-gu, Seul

Telephone
02411-4761~5

Operating Hours
09:30 am - 8:00 pm

Description
Opened in January of 1989 in Jamsil, the place of Songpa Market and Songpa-sandaenori, Lotte Folk Museum was born as a cultural service of Lotte Group for the people. It is a lively cultural space with 5000 years of history and tradition of Korea that is easily accessible and enjoyable to the people. Traditionally, museum's roles were collection, storage and exhibition of historical remains, but the current role includes being a place of interests to the tourists in order to expose people of the world to our history and tradition that is easily accessible and enjoyable to the public. Thus, the Folk Museum transcends the concept of showcase exhibitions, and uses various exhibition techniques such as diorama, miniature village, restored historical remains so that Koreans and foreigners alike can understand our history easily without prior special knowledge.
There are performance stages for traditional music and dance, and a market street with traditional Korean foods, recreating the lively atmosphere of the traditional markets so that visitors can enjoy the traditional culture through direct experience.
The history and traditional culture of a country cannot be understood through a short time of learning and watching. It can be understood properly when a person can experience and feel it directly while enjoying it. Lotte World Folk Museum is a cultural space and tourist attraction for natural understanding of our history and traditional culture while enjoying it. We will strive to improve ourselves in the future.


Kaynak/Reference
#2
[Resim: umjs.jpg]

[Resim: msz6.jpg]

[Resim: y4vf.jpg]

[Resim: gki6.jpg]
#3
[Resim: r47t.jpg]

[Resim: 0ynm.jpg]

[Resim: d8sy.jpg]

[Resim: xv0w.jpg]
#4
[Resim: xfun.png]

[Resim: azto.jpg]

[Resim: 875m.jpg]

[Resim: etmr.jpg]

#5
Konu için teşekkürler bebeğim. Opucuk
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise