YG Entertainment artists to perform at the ‘MBC Gayo Daejaejun’

YG Entertainment Sanatçıları ‘MBC Gayo Daejaejun’da Performans Sergileyecek

YG Entertainment sanatçılarının yaklaşan ‘MBC Gayo Daejaejun’da sahne alacağı ihtimaliyle ilgili dedikodular medya tarafından onaylanmış gibi görünüyor. Bu haberler, en son 2008 yılında YG sanatçılarının sahneye çıktığı gösteride olduğu gibi, hayranları çok heyecanlandırdı.

Yeni sanatçı Lee Hi özel bir ortak gösteri için Epik High ile birlikte sahneye çıkarken, BIGBANG ve 2NE1’ın bireysel sahnelerle coşkuyu arttıracağı açıklandı.

‘MBC Gayo Daejaejun’, “geçmiş, günümüz ve gelecek” temasına odaklanacak ve idol grupların yanı sıra COOL, Koyote, J.Y. Park ve Dynamic Duo gibi usta sanatçıların performansları da yer alacak. Seyirciler etkinliğe Lee Hui Jae, Boom, Girls’ Generation‘dan Seohyun, MBLAQ grubundan Lee Joon ev sahipliği yapacağı için çok heyecanlı.

31 Aralık tarihindeki ‘MBC Gayo Daejaejun’ için hazır olun!

primadonna

It seems the previous rumors concerning YG Entertainment artists’ possibly appearing at the upcoming ‘MBC Gayo Daejaejun‘ have been confirmed by media outlets. This news has brought much excitement to fans as the last time YG artists appeared on the show was back in 2008.

It has been revealed that BIGBANG and 2NE1 will rock the house with individual stages while rookie artist Lee Hi will join Epik High for a special collaboration stage.

The ‘MBC Gayo Daejaejun’ will focus on a “past, present, and future” theme and will feature performances from idol groups as well as veteran artists COOL, Koyote, J.Y. Park, and Dynamic Duo. Viewers have even more to be excited about as MCs Lee Hui Jae, Boom, Girls’ Generation‘s Seohyun, MBLAQ‘s Lee Joon will be hosting the event.

Tune in for the ‘MBC Gayo Daejaejun’ on December 31st!

25.12.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.