X-5′s Jin graduates from high school

South Korea (대한민국)

x-5 grubunun üyesi Jin, liseden mezun oldu.

x-5 grubunun repçisi Jin dün Seoul Apgujeong Chungdam High School’dan mezun oldu. Mezuniyet törenine grup arkadaşları da katıldı. Hep birlikte fotoğraf da çekindiler.

Jin fotoğrafı twitter’ında paylaştı ve “Herkese merhaba, Liseden mezun oldum.” diye yazdı. Sahne kıyafetiyle de “Do You Want To See Me Go Crazy” şarkısı için bir foto paylaştı.

X-5, tekrar geri dönüşünü gelecek ay çıkacak olan mini albümü “Dangerous” ile yapacak. Albümün çıkış şarkısı ise “Do You Want to See Me Go Crazy”. (Beni çıldırmış olarak görmek mi istersin?)

Melissaa

On February 3rd, Jin’s fellow members attended his graduation ceremony at Seoul Apgujeong Chungdam High School to show him their support. X-5 posed for a family photo in front of the school, giving Jin and the camera a thumbs-up.

Jin shared the photo through his personal Twitter and exclaimed, “ Hello Everyone~ I graduated high school!” He later uploaded several selcas in his stage costume for “Do You Want To See Me Go Crazy” as a fan service.

X-5 made their comeback last month with their new mini-album ‘Dangerous’ and are currently promoting their follow-up song, “Do You Want to See Me Go Crazy”.

04.02.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.