Upcoming Idol Band Iconize Releases Album Jacket Photo

Yeni İdol Grubu Iconize Albüm Kapağı Fotoğrafını Yayınladı

Acemi idol grubu Iconize, çıkışının öncesinde albüm kapağı için bir fotoğraf çekimi yaparak çıkışının yaklaştığını kesinleştirdi.

Erken yayınlanan fotoğraf 5 üyeli grubu renkli gitarlarını tutarken gösteriyor. Grupta öncü gitarist Kim Hyun, gitarist Young Bin, baterist Jung Hoon, bas gitarist Cha Bum Jin ve vokalist Lee Du Ryeot yer alıyor. Bütün üyelerin lise öğrencisi olduğu ve yaş ortalamalarının 18 olduğu açıklandı.

Iconize çıkışının öncesinde genç moda markası ‘INTERCREW‘ için tanıtım modeli seçilerek çaylak gruplar için önemli olan bir başarıya imza attı ve yaklaşan çıkışı için duyulan ilgiyi daha da arttırdı.

primadonna

Rookie idol band Iconize recently conducted a photo shoot for their album jacket ahead of their debut, making it clear that their debut is not far off!

The pre-released photo shows the 5-member group holding up their colorful guitars. The band features lead guitarist Kim Hyun, guitarist Jung Young Bin, drummer Jung Hoon, bass guitarist Cha Bum Jin, and vocalist Lee Du Ryeot. It has been revealed that all of the members are still currently in high school and their average age is 18.

Iconize also achieved a rare feat for rookie groups by being selected as the endorsement models for teenage fashion brand ‘INTERCREW‘ ahead of their debut, further increasing the anticipation for their upcoming debut.

15.01.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.