Topp Dogg Chose to Have 13 Members Because They Want to Be the ‘Hip Hop Super Junior’

Topp Dogg 13 Kişi Seçildi çünkü Onlar ‘Hip Hop’ın Super Junior’ı’ Olmak İstiyorlar

Topp Dogg grubunun 13 kişi planlanmasının sebebinin onların ‘Hip Hop’ın Super Junior’ı’ olmak istemeleri olduğu açıklandı.

Topp Dogg grubunu Stardom Şirketi başından beri ‘Hip Hop Super Junior’ olarak tanıtmayı planlıyordu. Top Dogg üyeleri tek bir konsept altında seçilmemeleri yönünden Super Junior üyelerine benziyorlar ve her bir Top Dogg üyesi, tıpkı Super Junior üyeleri gibi kendi rengine sahip.

Sadece kişi sayısı olarak değil Topp Dogg aynı Super Junior gibi kendi alt grup aktiviteleri için müzikal renklerine daha fazla odaklanacak.

Topp Dogg’ın çıkışı 22 Ekim’de yapılacak şovla gerçekleşecek. İlk televizyon yayınları 23 Ekim’de ve klipleri 24 Ekim’de yayınlanacak.

Blingbling*

Topp Dogg revealed that they planned the group with 13 members to become the ‘Hip Hop Super Junior’!

When Topp Dogg was originally planned, Stardom Entertainment used to introduce the group as the ‘Hip Hop Super Junior’. The Topp Dogg boys are like Super Junior in the sense that the members were not chosen under one concept – all of the Topp Dogg members have their own color, much like the Super Junior members.

Other than that and the number of members, the Topp Dogg boys will also be focusing on their musical color for their unit activities, just like Super Junior did for their own unit promotions.

Topp Dogg will debut through their showcase on the 22nd, broadcast first on the 23rd, and release their song and MV on the 24th.

21.10.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.