Tiny-G Reveals Full MV for “MINIMANIMO” + “Come Out to Play”

Tiny-G “MINIMANIMO” Klibini + “Come Out to Play” Şarkısını Yayınladı

Tiny-G müzik programlarında en son single’ının tanıtımını yapmaya çoktan başlamış olsa da, dönüş parçası “MINIMANIMO“nun klibinin tamamı bugüne kadar yayınlanmamıştı!

Şarkı, ayrılırken çok sakinmiş gibi görünen ama içten içe çok üzülen bir kızın hikayesi. Şarkıda kız, onun telefonun bataryasına bile layık olmadığını fakat onu unutamayacak kadar çok sevdiğini düşündüğünü anlatıyor.

Kızlar bu sefer şirin ve sevimli yanlarını gözler önüne seriyor. Neşeli ve parlak klip enerji dolu şarkıya uyum sağlıyor.

Dijital single’a eşlik eden “Come Out to Play” şarkısı biraz daha basit fakat eğlenceli bir şarkı.

primadonna

Although Tiny-G has already begun promoting their latest single on music shows, it wasn’t until today that the full music video for comeback track, “MINIMANIMO“, was revealed!

The song is the story of a girl who is breaking up in a rather cool manner, but actually is very sad in the inside. It talks about how she thinks even the phone battery is not worthy for him, but she still loves him too much to forget about him.

The girls show off more of their cute and adorable charms this time around. The music video is bright and spunky befitting the energetic song.

The couple song to their digital single “Come Out to Play” is a bit more funky but keeps the fun groove that the girls enjoy.

21.01.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.