The Hong Sisters put a gag order on “My Girlfriend is a Nine-tailed Fox” finale

South Korea (대한민국)

Geçen haftanın kötü bir şeylerin habercisi olan bölümü ile “Kız arkadaşım dokuz kuyruklu bir tilki”nin neşeli gidişatıyla uyuşmayan trajik bir sonun söylentileri çıkmaya başladı.

Kalan dört bölüm ve son bölümde açığa çıkmaya başlayan “trajik son” ile izleyiciler final tahminlerinde ayrılıyorlar.

Yayın ajansı “ Yönetmenin ve yazarların orjinal hikayeye sadık kalmak veya sonu tamamen farklı bir şekilde değiştirmekte fikir ayrılığı yaşıyorlar. Oyuncuların ve ekibin bunun hakkında konuşma yasağı var. Lütfen izlemeye devam edin.” Dedi.

“Kız arkadaşım dokuz kuyruklu bir tilki” 22 Eylül’de yayınlanmayacak, 23 Eylül’de 13. ve 14. bölüm peş peşe yayınlanacak.

Orion-gng

With last week’s foreboding episode, the speculation is that a tragic ending that conflicts with the happy-go-lucky scheme of “My Girlfriend is a Nine-tailed Fox” is soon to come.

With four episodes left and the “tragic truth” finally revealed to the characters last week, viewers were split on the finale’s outlook.

The broadcast agent revealed, “The director and the writers are debating on whether to keep the original storyboard or swap it with a completely different ending. The cast and staff have been forbidden from speaking about it. Please stay tuned.”

“My Girlfriend is a Nine-tailed Fox” will not air on September 22nd. Instead, both episodes 13 & 14 will be aired back to back on the 23rd.

(21.09.2010 – allkpop)

Image and video hosting by TinyPic

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.