‘The Future Choice’ releases individual character posters, preview, and making film

‘The Future Choices’ Karakter Posterleri, Ön İzleme ve Kamera Arkası Görüntüleri Yayınlandı

KBS2 yakında yayınlanacak dizisi ‘The Future Choices’u sabırsızlıkla bekleyen seyirciler için karakter posterlerini, ön izlemeyi ve kamera arkasından görüntüleri yayınlandı.

Yoon Eun Hye şanslı bir kız, Lee Dong Gun ve CN Blue Yonghwa arasında kalan bir kızı

canlandırıyor. Ön izlemede Na Mi Rae (Yoon Eun Hye) gelecekteki hali ile kavga eden, geleceği için doğruyu seçmeye, aşk yerine zenginliği seçmeyi Yonghwa ile deneyen kız olarak izliyoruz. Bir aşk üçgeni olduğunu posterde ve çekim görüntülerinde Yonghwa ile Lee Don Gun arasında duran Yoon Eun Hye’den anlayabiliyoruz. Çift seçmesi oldukça zor bir dizi olacak.

Yoon Eun Hye hayallerinin peşinde koşan küçük bir yazar olan Na Mi Rae rolünde, Lee Don Gun yakışıklı ve ünlü bir sunucu Kim Shin rolünde, Yonghwa ise alelade bir DJ’miş gibi gözükse de bir kanal sahibinin torunu ve gelecekteki patronu Han Chae Ah, Seo Yoo Kyung da Chae Ah’ın oynadığı ön röportaj muhabiri rolünde. Biz onların aşk dörtgenini izleyeceğiz.

‘The Future Choice’ dizisi ‘Bad Love’ ve ‘Detectives in Trouble’ dizilerini de yöneten yönetmen Kwon Kye Hong yönetiyor ve ‘Beethoven Virus’ ve ‘The King 2 Hearts’ dizilerininde senaristi Hong Jin Ah tarafından yazılıyor. Dizinin konsepti ‘zaman yolculuğu’ yapan bir kanalda yazar olarak çalışan kızın geçmişe geri dönüp kendiyle tanışması ve ona tavsiye vermesi olacak.

Dizi 14 Ekim’de ‘Good Doctor’dan sonra ekranlara gelecek!

 

Blingbling*

Upcoming KBS 2TV drama ‘The Future Choice’ gave triple the pleasure for the eagerly awaiting
viewers with the release of individual character posters, preview, and making film.

 

Yoon Eun Hye is one lucky gal as she gets to choose between Lee Dong Gun and CNBLUE’s Yonghwa as her suitable partner. In the preview, Na Mi Rae (Yoon Eun Hye) fights with her
future self who tries to pressure her younger self into choosing riches over love by going
with Yonghwa. The making film of their posters also shows the trio giggling with each other
behind-the-scenes with Yoon Eun Hye posing alongside both Lee Dong Gun and Yonghwa,making it hard for shippers to decide which couple they’re rooting for.
Yoon Eun Hye plays the role of Na Mi Rae who runs after her dreams as the maknae writer,
while Lee Dong Gun will make viewers swoon as the handsome announcer Kim Shin. Yonghwa plays the role of Park Sae Ju who seems like your average VJ, but is secretly an undercover boss as a grandson of the broadcast station’s CEO. The three along with Han Chae Ah, who plays a spunky yet pro reporter Seo Yoo Kyung, will find themselves in a love-square.
‘The Future Choice’ is directed by ‘Bad Love’ and ‘Detectives in Trouble’s Kwon Kye Hong and
written by ‘Beethoven Virus’ and ‘The King 2 Hearts’ Hong Jin Ah. The drama will be incorporating the ‘time slip’ concept in which a writer working for a broadcast station goes back in time to meet her past self and advise herself on her life.

Catch the premiere following ‘Good Doctor’ on October 14!

28.09.2013- Allkpop

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.