Taeyang, SHINee, and JYP Nation Hold Special Stages on ‘K-Pop Star 2′

Taeyang, SHINee ve JYP Nation ‘K-Pop Star 2′de Özel Performans Sergiledi

BIGBANG‘den Taeyang, SHINee, miss A, Wonder Girls ve 2AM’in aralarında olduğu Kore’nin en ünlü idollerinden bazıları özel performans sergilemek için müzik yarışması ‘K-Pop Star 2‘ye katıldı.

İdoller seyirciler için şaşırtıcı performanslar sergilemek amacıyla programda kalan üç yarışmacıyla ekip oluşturdular. Taeyang kendi grubunun “Bad Boy“ şarkısını söylemek için Bang Ye Dam ile eşleşirken, SHINee “Beautiful“ şarkısını söylemek için Andrew Choi ile sahneye çıktı. Akdong Musician da miss A’nın “I Don’t Need a Man“ şarkısına kendi yorumunu katarak 2AM’den Changmin ve Jo Kwon, miss A’dan Jia ve Wonder Girls’den Yenny ile birlikte söyledi.

primadonna

Some of Korea’s hottest idols came out on the latest episode of the music audition program ‘K-Pop Star 2‘ to perform special stages, including BIGBANG‘s Taeyang, SHINee, miss A, Wonder Girls, and 2AM!

They teamed up with the show’s three remaining contestants to put on several amazing performances for the audience. Taeyang partnered with Bang Ye Dam to perform his own group’s “Bad Boy“, while SHINee stood on stage with Andrew Choi for “Beautiful“. Akdong Musician teamed up with 2AM’s Changmin and Jo Kwon, miss A’s Jia, and Wonder Girls’ Yenny for their own rendition of miss A’s “I Don’t Need a Man“.

01.04.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.