TaeTiSeo wins #1 + performances from May 24th’s ‘M! Countdown’!

South Korea (대한민국)

TaeTiSeo 1. Oldu + ‘M! Countdown’ın 24 Mayıstaki Bölümünden Performanslar

Mnet’in ‘M! Countdown’ programı, heyecan dolu başka bir muhteşem bölümüyle geri döndü!

Bu akşamki bölümde her zamanki sahne gösterilerinin yanı sıra, G.NA “2HOT” şarkısıyla seksi bir sahne performansı yaparak geri döndü. JJ Project’in JB ve JR’ı da “Bounce” şarkısı ile ilk kez sahne aldılar.

Birincilik için TaeTiSeo, INFINITE ve SISTAR arasında sıcak bir çekişme yaşandı ancak en sonunda kazanan “Twinkle” performansıyla TaeTiSeo oldu!

Bu akşam performans sergileyen sanatçılar: Baek Ji Young, J.Y.Park, Kim Jo Han, Mighty Mouth, Ulala Session, SISTAR, INFINITE, Kim So Jung, A Pink, B.A.P, EXO, 7.9.4.2, TaeTiSeo, Hello Venus ve VIXX.

Min-Hee Chang^^

Mnet’s ‘M! Countdown‘ is back with another spectacular episode full of exciting performances!

Aside from the usual stages on tonight’s episode, G.NA performed her sexy comeback stage with “2HOT“, and JB and JR of JJ Project held their debut stage with “Bounce“!

Competing for the #1 spot, it was a hot battle with TaeTiSeo, INFINITE, and SISTAR, but in the end, it was TaeTiSeo who clinched the win tonight with “Twinkle“!

Performers tonight included Baek Ji Young, J.Y.Park, Kim Jo Han, Mighty Mouth, Ulala Session, SISTAR, INFINITE, Kim So Jung, A Pink, B.A.P, EXO, 7.9.4.2, TaeTiSeo, Hello Venus, and VIXX!

24.05.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.