SPEED reveals two music videos for “Lovey Dovey Plus”

South Korea (대한민국)

SPEED “Lovey Dovey Plus”ın İki Klibini Yayınladı

Co-Ed’in erkek alt grubu SPEED, “Lovey Dovey Plus”ın iki klibini yayınlayarak nihayet çıkışını yaptı.

Core Contents Media’nın bir idol grubu olan Co-Ed, hem erkek hem de kız idollerden oluşuyor. Grubun kız alt grubu ‘5dolls’, geçen yılın başlarında çıkış yapmıştı. Şimdi de erkek meslektaşlarının gündeme çıkma zamanı geldi.

Grubun adının ‘SPEED’ olması, onların daima enerjik ve hiç durmadan ilerliyor olmalarından kaynaklanıyor. Grup, Taewoon, Jungwoo, Kwanghaeng, Sungmin, In Oh ve yeni üye ‘Superstar K3’ten Jongguk’tan oluşuyor.

Daha önceden bildirildiği gibi, SPEED’in klibinde Hwayoung (T-ara) ve Hyoyoung (Co-Ed) ikizleri de görünüyor. SPEED, siyah takım elbiseler içerisinde, T-ara’nın hit şarkısı “Lovey Dovey”nin yeni versiyonu için daha erkeksi bir tarz göstermeyi amaçlıyor.

Min-Hee Chang^^

Co-Ed‘s male sub-unit, SPEED, has finally made their debut with two music videos for ”Lovey Dovey Plus“.

Co-Ed, an idol group from Core Contents Media that’s comprised of both male and female members, had debuted their female sub-unit ‘5dolls‘ earlier last year — now its time for their male counterparts to stand in the spotlight.

The name ‘SPEED’ stands for the group’s determination to always run forward with undying energy. The group is made up of Taewoon, Jungwoo, Kwanghaeng, Sungmin, In Oh and new member Jongguk from ’Superstar K3‘.

As reported earlier, SPEED’s music videos feature cameos from twins Hwayoung (T-ara) and Hyoyoung (Co-Ed). Dressed in crisp black suits, SPEED aims to show a more masculine twist for their remake of T-ara’s hit song”Lovey Dovey“.

13.02.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.