Son Eun Seo and Choi Jin Hyuk Revealed to Be in a Relationship?

South Korea (대한민국)

Son Eun Seo ve Choi Jin Hyuk’un İlişkileri Olduğu Açıklandı

Son Eun Seo ve Choi Jin Hyuk’un romantik bir ilişki içinde oldukları rapor edildi.

Oyuncular, yedi ay süren ve mayısın ortasında sona eren SBS dizisi ‘My Daughter the Flower’ın setinde tanıştılar.

Entertainment şirketinden bir temsilci “İkisi, dizi çekilirken birbirleriyle ilgilenmeye başladılar ve ilişkileri doğal bir şekilde gelişerek romantik bir ilişkiye dönüştü. Choi Jin Hyuk, Son Eun Seo’nun kayıtsız ve yumuşak başlı doğasına aşık oldu ve son günlerde çıkıyorlar,” şeklinde belirtti.

Çift daha önce Seoul sokaklarında görülmüştü. Temsilci “Herhangi bir aşık çift gibi Son, Choi’nin koluna girmiş bir şekilde randevuları için Garosugil’e yürüyorlardı. İkisi de günlük kıyafetleriyle oldukları ve beysbol şapkası taktıkları halde, insanlar onları yine de kolaylıkla farketti,” diyerek devam etti.

Son Eun Seo, ‘Humming‘, ‘If You Were Me 4‘ ve ‘Whispering Corridors 5‘ filmleri kadar ”Princess has Returned‘, ‘Flames of Desire‘, ‘Spy Myung Wol‘, ve ‘Love Rain‘ dizileriyle de biliniyor. Choi Jin Hyuk son olarak ‘Pasta‘, ‘It’s Okay, Daddy’s Girl‘, and ‘I Need Romance‘ dizilerinin başrol oyuncusuydu.

Son Eun Seo ve Choi Jin Hyuk bu haber üzerine henüz yorum yapmadı.

kyoko-chan

It’s been reported that Son Eun Seo and Choi Jin Hyuk are currently in a romantic relationship.

The actors met on the set of the SBS drama ‘My Daughter the Flower‘, which they filmed for seven months before it ended in mid-May.

A representative in the entertainment industry stated, “The two started to become interested in each other while filming for the drama, and their relationship naturally progressed into a romantic one. Choi Jin Hyuk fell in love with Son Eun Seo’s casual and good-tempered nature, and they’re currently dating.”

The couple was previously spotted on a date on the streets of Seoul. The representative went on, “Like any other lovely couple, Son Eun Seo was in Choi Jin Hyuk’s arms as they walked through Garosugil on a date. Though they both wore casual clothing and baseball caps, [people still noticed them immediately].”

Son Eun Seo is known for her roles in the dramas ‘Princess has Returned‘, ‘Flames of Desire‘, ‘Spy Myung Wol‘, and ‘Love Rain‘, as well as the films ‘Humming‘, ‘If You Were Me 4‘, and ‘Whispering Corridors 5‘. Choi Jin Hyuk previously starred in the dramas ‘Pasta‘, ‘It’s Okay, Daddy’s Girl‘, and ‘I Need Romance‘.

Neither Son Eun Seo or Choi Jin Hyuk have commented on this news as of yet.

20.06.2012- allkpop

http://img9.imageshack.us/img9/7051/20120619soneunseochoiji.jpg

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.