SNSD wins K-Chart + Performances from October 28th’s ‘Music Bank’

South Korea (대한민국)

SNSD Kore Müzik Listesini Kazandı + 28 Ekim’den Diğer ‘Music Bank’ Performansları

‘Music Bank’, inanılmaz performanslarla dolu eğlenceli ve heyecan verici bir bölüm ile geri döndü!

Sunucu Hyun Woo’yu, bugün bir güne özel sunucu olarak, sevimli maskaralıkları ve zarif güzelliği ile seyirci büyüleyen After School’den kendine özgün UEE oldu.

Bu hafta beklenen performansların yanı sıra, MYNAME, M.I.B, Twilight ve Kim Wan Sun sırasıyla geri dönüş ve çıkışlarını yaptı.

Huh Gak, bu haftaki Kore müzik listesinde SNSD ile kıyasıya rekabetteydi, fakat Müzik listesinde sonunda kazanan SNSD oldu.

Gecede diğer sahne alan sanatçılar SNSD, Secret, F.T. Island, INFINITE, Davichi, Huh Gak, Noel, Orange Caramel, Kim Kyu Jong, Kim Wan Sun, Clover, Kan Mi Youn, Ali, Maybee, Flower, MYNAME, Twilight, April Kiss, M.I.B ve Fat Cat idi.

Performanslar için tıklayın

nastja

‘Music Bank‘ is back with another fun and exciting show that was chock-full of amazing performances!

Joining MC Hyun Woo as a special one-day MC today is After School‘s very own UEE, who charmed the audience with her cute antics and elegant beauty.

Besides the usual stages on tonight’s show, MYNAME, M.I.B, Twilight, and Kim Wan Sun all made their respective comebacks and debuts this week.

Huh Gak faced off against SNSD for this week’s K-Chart, but in the end, it was SNSD who clinched the ‘K-Chart’ win.

Others who performed tonight included SNSD, Secret, F.T. Island, INFINITE, Davichi, Huh Gak, Noel, Orange Caramel, Kim Kyu Jong, Kim Wan Sun, Clover, Kan Mi Youn, Ali, Maybee, Flower, MYNAME, Twilight, April Kiss, M.I.B, and Fat Cat.

Click here for all performances

28.10.2011 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.