SNSD′s Fourth Studio Album Draws Renowned Composers Worldwide

SNSD’nin Dördüncü Stüdyo Albümü Dünya Çapında Ünlü Bestecileri Bir Araya Topluyor

Girls’ Generation’ın (SNSD) yakında yayınlanacak albümü uzaklardaki en tanınmış bestecileri bir araya topluyor.

SNSD’nin 1 Ocak tarihinde yayınlamayı planladığı “I Got a Boy”, daha önce hiçbir grubun denemediği bir tarzda, yeni bir tür olan bir şarkı olacak. Şarkı birçok farklı tarzı ve tempoyu bir arada bulunduracak ve şarkının bağımlılık yapan melodisiyle öne çıkması bekleniyor.

SNSD’nin başarılı şarkısı “Genie”yi yazan besteci ekibi Dsign Müzik, Avrupa’dan birkaç besteci ve SM’den Yoo Young Jin dünya çapındaki müzik tutkunlarının olumlu tepkilerini bir araya getiren bir rüya takımı oluşturarak şarkının yapımına katıldı.

“I Got a Boy”un ana teması ′kızların dedikodusu′ olacak ve bu yüzden şarkının sözleri kızlar ve arkadaşları arasındaki bir dedikodu toplantısından bir parçayı andıran sözler içerecek.

Grup 26 Aralık tarihinde şarkının drama versiyon tanıtım klibini yayınladı. 28 Aralık tarihinde şarkının önizlemesiyle birlikte bir dans tanıtım klibi yayınlanacak.

primadonna

Girls′ Generation′s (SNSD) upcoming album has been drawing in the most renowned composers from far and wide.

“I Got a Boy”, the upcoming single SNSD is set to release on January 1, will be a new type of song in a style different from any the group has tried before. The song will contain many different styles and tempos in one, and it is especially expected to stand out for its addictive melody.

Dsign Music, the composer team that wrote SNSD′s hit “Genie”, a number of composers from Europe and SM′s Yoo Young Jin have joined in the production of the song, comprising a dream team that has been drawing favorable reactions from music fans around the world.

“I Got a Boy” has set as its main theme ′girls′ gossip′, and so will contain lyrics that sound as if they′re snippets of a gossiping session between girls and their friends.

On December 26 the group released the drama version teaser for the song. A dance teaser will be released on December 28, along with a preview of the song itself.

27.12.2012 – enewsWorld

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.