SM The Ballad Release Jonghyun & Chen’s Duet ‘A Day Without You’ and Chinese & Japanese version of ‘Breath’

SM The Ballad Jonghyun ve Chen’in ‘Breath’ Albümündeki “A Day Without You” Düet Şarkısını ve Çince ve Japonca Versiyonlarını Yayınladı

SM The Ballad grubu Jonghyun ve Taeyeon’un Korece düet şarkıları ‘Breathe’ dün yayınlanmıştı ve bugün Jonghyun Chen ile ‘A Day Without You'(Korece adı: One Day) ile geri döndü.

Yeni şarkı ayrılığın ardından kendini özgür hisseden ama duygusal olarak acı çeken bir adamı anlatıyor.

Yeni şarkıya ek olarak diğer ülkelerde temsil için”Breath” şarkısının Çince ve Japonca versiyonları da Kore’de yayınladı. Chen ve Zhang Yi Li (Jang Ri In) Çince versiyonu seslendirirken Changmin ve Krystal Japonca versiyonunu seslendirdi.

Blingbling*

SM The Ballad’s Jonghyun and Taeyeon kicked off the releases with their soothing Korean duet “Breath” yesterday, and today Jonghyun is back alongside Chen for the song “A Day Without You” (Korean title: “One Day”)!

The new track sings of the emotions of a man who says he feels free after his break up, but is actually in pain emotionally.

In addition to the new track, the Japanese and Chinese versions of the song “Breath” have also been released in their respective countries ahead of their reveal in Korea. Chen and Zhang Li Yin (aka Jang Ri In) sing the Chinese version of the song, while Changmin and Krystal lend their voices for the Japanese version.

11.01.2014-allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.