Shinhwa Leaves 15,000 Fans Cheering at Shanghai Concert

Shinhwa Şangay Konserinden 15.000 Hayranının Tezahüratlarıyla Ayrıldı

Shinhwa ‘2013 Shinhwa Grand Tour: The Classic in Shanghai’ı kulaklarını çınlatan tezahüratlar eşliğinde, başarılı bir şekilde tamamladı.

Shinhwa üyeleri 22 Haziran’da Şanghay’da Mercedes-Benz Arena’da sahne aldı ve 15.000 hayranı ile birlikte birlikte şarkı söyledi ve dans etti. Bu, grubun Şangay’da gerçekleştirdiği ikinci özel konser.

Grup 11. albümü The Classic’de bulunan yeni parçalarının yanı sıra, geçen 15 yıl içerisinde çok sevilen şarkılarını da seslendirdi.

Shinhwa Company’nin bildirdiğine göre, hayranlar her üyenin adını tek tek haykırdı ve Korece olarak şarkılarda Shinhwa’ya eşlik ettiler.

Shinhwa Company, turnenin kalan konserlerinde elinden geleni yapmya devam edeceklerine dair bir söz olarak, “Geçen yılki konseri takiben, tutkulu destek ve coşkuları için Şangaylı Shinhwa hayranlarına teşekkür etmek istiyoruz.” dedi.

Shinhwa bir sonraki durağı olan Tayvan’a gidecek ve 6-7 Temmuz tarihlerinde NK 101’de sahne alacak.

Min-Hee Chang^^

With cheering ringing in their ears, the Shinhwa members successfully wrapped up the .

On June 22, Shinhwa stood on the stage of Shanghai’s Mercedes-Benz Arena, where the members sang and danced with 15,000 fans in the audience. This is the second time the group has held an exclusive concert in Shanghai.

The group performed a series of its hit songs in the past 15 years, as well as its new tracks from the 11th album, The Classic.

According to Shinhwa Company, the fans cheered Shinhwa on, individually calling each member by name and singing along in Korean.

“We want to thank the Shinhwa fans in Shanghai for their passionate support and enthusiasm following last year’s concert,” said Shinhwa Company, as it promised to continue doing its best in the remaining concerts on the tour.

Shinhwa will head to Taiwan next, performing at NK 101 on July 6 and 7.

24.06.2013 – enewsWorld

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.