SHINee’s Jonghyun to join KBS’ Lunar New Year pilot program ‘Music Show’

SHINee Jonghyun KBS kanalının Ay Yeni Yılı Özel Programı “Music Show”a Katılacak

SHINee Jonghyun KBS kanalının Ay Yeni Yılı özel eğlence programı “Music Show”a katılmaya hazırlanıyor.

Bir kanal çalışanı TV Report’a 14 Ocak’ta:”Jonghyun ‘Music Show’ programın en küçük üye olarak katılacak. Çekimler gelecek hafta başlayacak.” dedi.

SM şirketi de bu haberi doğruladı. Program PD’si:”Biz müzisyenlerdeb oluşan ve müzisyenlerin sunacağı bir akış belirledik. Yoon Song Shin, Lee Juk ve Yoo He Ywok gibi bildiğini isimler ve Yoo Se Yoon, müziğe aşık bir komedyen seçtik. Ek olarak idol grubu SHINee üyesi Jonghyun da dahil olabilir. Bildiğiniz gibi kendisi bir şarkıcı ve söz yazarı, oda program için seçildi. ” dedi.

Çekimler 17 Ocak ve 20 Ocak’ta gerçekleşecek ve program 31 Ocak’ta Ay Yeni Yılında yayınlanacak.

Blingbling*

SHINee’s Jonghyun is set to join KBS pilot variety show special for the Lunar New Year, ‘Music Show’!

A broadcast insider told TV Report on the 14th, “Jonghyun will join ‘Music Show’ as the maknae member. Filming will begin next week.”

SM Entertainment confirmed this was true as well as the PD of the program, who stated, “We created the MC line up with the theme of musicians’ gathering. Yoon Jong Shin, Lee Juk, and Yoo Hee Yeol are already well known, and Yoo Se Yoon, despite being a comedian originally is known for his love for music, so they were chosen. In addition, although Jonghyun may be a member of idol group SHINee, he has been recognized as a singer-songwriter with his own works, so he has also been chosen.”

The filming will take place on the 17th and 20th, and the airing of the pilot program will be on the 31st (Lunar New Year).

14.01.2014-allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.