SG Wannabe’s Lee Seok Hoon releases MV teaser featuring SISTAR’s Bora

SG Wannabe Üyesi Lee Seok Hoon SISTAR Üyesi Bora’nın Yer Aldığı Tanıtım Klibini Yayınladı

Jellyfish Entertaiment SG Wannabe vokalisti ve solo sanatçı Lee Seok Hoon’un en yeni şarkısı “Because I Like You” için bir tanıtım klibi yayınladı.

Klibin başrolünde SISTAR üyesi Bora oynuyor. Tanıtım klibinde gösterilene göre, büyük ihtimalle kadın kahramanı kurtarmak için olan bir koşma sahnesi görüyoruz. Tanıtım klibinin sonunda şarkının hafif, ruhani melodisiyle Bora’nın kederli yüzünden tek bir gözyaşı düşüyor.

Single Lee Seok Hoon’un ikinci mini albümü ‘Different Hello’nun çıkış parçası olacak. Klibin tamamı ve albüm 4 Kasımda piyasaya çıkacak.

primadonna

Jellyfish Entertaiment has just released a music video teaser for SG Wannabe vocalist and solo artist Lee Seok Hoon‘s newest song, “Because I Like You“.

In the music video, SISTAR‘s Bora plays the heroine. From the little bit shown in the teaser, we see a running scene, presumably to rescue the heroine. At the end of the teaser, a single tear drops down Bora’s saddened face to the songs soft ethereal melody.

The single will be the title track off Lee Seok Hoon’s second mini album ‘Different Hello‘. Both the full music video and the album will be released on October 4th.

28.09.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.