Seoul Mayor Pledges to Build Welfare City

South Korea (대한민국)

Seoul Belediye Başkanı Refah Bir Şehir Kuracağını Taahhüt Ediyor

Seoul belediye başkanı Park Won-soon, kendisinin hükümetin yardımı değil, vatandaşın hakkı olduğunu söylerek refaha adanmış bir belediye başkanı olacağına söz verdi.

Park, çarşamba günü Seoul belediye binasında düzenlenen törende yemin ederek Seoul’un 35. belediye başkanı olarak işine başladı.

Açılış konuşmasında, refahın ne bir hükümet yardımı ne de hükümet sermayesinin para harcaması olmadığını, gelecek için en iyi yatırım olduğunu söyledi.

Seoul’u müşfik bir şehir yapacağını taahhüt etti ve eşit yaşam kalitesi garantisi ve Han nehrinin kuzey veya güney bölgelerinde yaşamaları farketmeksizin tüm Seoul vatandaşları için minimum bir refah seviyesi için çabalayacağına söz verdi. Kazananın her şeyi aldığı ve çoğunluğun mutsuz olarak kaldığı bir toplumun adil bir toplum olmadığını söyledi.

Açılış töreni internetten canlı olarak yayınlandı.

ji-young park

Seoul Mayor Park Won-soon has vowed to become a mayor devoted to welfare, which he says is not the government’s charity but a citizen’s right.

Park was sworn in as the 35th Seoul mayor in a ceremony held at Seoul City Hall Wednesday.

In his inauguration speech, he said welfare is neither a government handout nor a waste of government funds but the best investment for the future.

He pledged to make Seoul a humane city and vowed efforts to guarantee an equal quality of life and a minimum level of welfare for all Seoul citizens whether they live in areas south or north of the Han River. He said a society in which the winner takes all and the majority is left unhappy is not a just society.

The inauguration ceremony was aired live online.

16.11.2011 – KBS World

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.