SECRET reveals CFs for online fishing game, ‘Grand Mer’

South Korea (대한민국)

Bu haftanın başında, popüler kız grubu SECRET’ın yeni online balık tutma oyunu olan ‘Grand Mer’ için HanbitSoft ile reklam anlaşması yaptığını açıklamıştık.

Dünyanın ilk ücrestsiz online balıkçılık oyunu olarak kabül gören bu oyun, internet bağlantısına sahip herkesin oynayabilmesini sağlıyor.

Lider Hyosung “Daha önce gerçek hayatta hiç balıkçı olmamıştım ama bizim bu oyun aracılığıyla yaptığımız çalışma çok eğlenceli oldu” şeklinde yorumladı. Umarız insanlar ‘Grand Mer’ oynarken balık tutmanın keyfine varırlar.

Eren -SNSD-

Earlier this week, we revealed that popular girl group SECRET had secured an endorsement deal with HanbitSoft for their new online fishing game, ‘Grand Mer‘.

Touted as the world’s first free-to-play online fishing game, it allows gamers to go toss a line anywhere as long as they have an internet connection.

Leader Hyosung commented, “We’ve never been fishing in real life before, but it was so much fun when we tried it through the game. We hope people have fun fishing while playing ‘Grand Mer’.”

allkpop – 11.02.2011

Image Hosted by ImageShack.us

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.