S. Korea’s economic growth to slip to 3.5 pct this year: think tank

South Korea (대한민국)

Düşünce Kuruluşu: G. Kore’nin Ekonomik Büyüme Oranı Bu Yıl Yüzde 3,5’e Düşecek

Perşembe günü özel bir düşünce kuruluşu, Güney Kore’nin ekonomik büyüme oranının geçen yıl yüzde 3,6 olarak genişlemesinin ardından global belirsizliklerin ihracata zarar vermesiyle 2012 yılında yüzde 3,5 olarak yavaşlamasının beklendiğini söyledi.

Hyundai Araştırma Enstitüsü (HRI), ilk yarıdaki büyümenin Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’deki uzayan euro bölgesi sorunlarının ve durgun ekonomik koşullarından etkilendiğini söyledi. Bu tür gelişmelerin ülkenin büyümesinde önemli bir rol oynayan giden sevkiyatların zarar gördüğünü de belirtti.

JunHong

South Korea’s economic growth is expected to slow to 3.5 percent in 2012 from a 3.6 percent expansion last year as global uncertainties hurt exports, a private think tank said Thursday.

Hyundai Research Institute (HRI) said first half growth has been affected by protracted eurozone woes and sluggish economic conditions in the United States and China. It said such developments have hurt outbound shipments that play an important role in the country’s growth.

21.06.2012 – Yonhap News

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.