Roy Kim to be Special Guest at Jason Mraz’s Korea Concert

Roy Kim, Jason Mraz’ın Kore Konserinde Özel Konuk Olacak

Superstar K4’un kazananı Roy Kim, dünyaca ünlü şarkıcı ve şarkı yazarı Jason Mraz ile aynı sahneye çıkacak.

CJ E&M 30 Mart tarihinde, “Roy Kim’in mayıs ayında Kore’de düzenlenecek Jason Mraz konserine özel konuk olarak katılacağı kesinleşti,” şeklinde bir açıklama yaptı.

Jason Mraz 17 Mayıs tarihinde Jamsil Spor Kompleksinde Joe Brooks, IDIOTAPE ve Roy Kim’in özel konuk olarak sahne alacağı ve Live Nation Korea’nın ev sahipliği yapacağı bir konser düzenleyecek.

CJ E&M Roy Kim’in konsere katılması ile ilgili olarak, “Roy Kim, Jason Mraz dinlemeyi hep sevmiştir ve onu beğendiği müzisyenlerden biri olarak seçti. Roy Kim Kore konserinin bir parçası olma davetini mutlulukla kabul etti,” dedi.

CJ E&M, “Superstar K4 ve 2012 MAMA’da geniş ölçekli sahnelerde performans sergileyen Roy Kim’in 20,000 müzikseverin karşısına çıkacağı anı merakla bekliyoruz,” diye ekledi.

Roy Kim, “Jason Mraz’ın müziğini hep sevmişimdir, bu yüzden onunla aynı sahneye çıkacağım için çok mutluyum. Harika bir performans sergilemek için çok çalışacağım. Çıkışımı da merakla bekleyin,” dedi.

primadonna

Superstar K4 winner, Roy Kim will be rising to the same stage as world-renowned singer songwriter, Jason Mraz.

On March 30, CJ E&M stated, “It has been confirmed that Roy Kim will be participating in Jason Mraz’s concert in Korea as a special guest in May.”

With Live Nation Korea as the host, Jason Mraz will hold a concert on May 17 at the Jamsil Sports Complex, where Joe Brooks, IDIOTAPE, and Roy Kim will be holding special stages.

On Roy Kim’s participation in the concert, CJ E&M said, “Roy Kim has always enjoyed listening to Jason Mraz and picked him as a musician that he likes. With the invitation to be part of the Korean concert, Roy Kim happily decided to be part of it.”

CJ E&M added, “After standing at two large-scale stages of Superstar K4 and 2012 MAMA, we’re anticipating Roy Kim’s stage in front of 20,000 music fans.”

Roy Kim commented, “I’ve always liked Jason Mraz’s music, so I’m very happy to be standing on the same stage. I will prepare hard to show a great performance. Please anticipate my debut album as well.”

30.03.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.