Reports of the “2011 Dream Concert” being held in Beijing are false

2011 Dream Concert’in Pekin’de Yapılacağı Haberleri Sahte Çıktı

Çin basını “2011 Dream Concert”in Pekin’de olimpiyatların düzenlendiği bir stadyumda yapılacağını duyurmuştu. Hayran forumları ve diğer K-pop siteleri sanatçı listesini konuşurken bu detayların sahte olduğu ortaya çıktı.

İddialara gore “2011 Dream Concert”, 8 Ağustos’da Pekin’de yapılacaktı. Katılacak olan sanatçıların içinde Super Junior, SNSD, 2PM, JYJ, Big Bang, After School, 4minute ve Lee Hyori gibi daha bir çok isim vardı. K-pop hayranları bu geniş liste hakkında heyecanlıydılar.

Haberin devamı için tıklayın.

pikachu

The Chinese press previously reported that the “2011 Dream Concert” would be held at an Olympic-size stadium in Beijing. Fan boards and other K-pop sites buzzed about the lineup for this year’s concert, but as it turns out, these details were false.

Allegedly, the “2011 Dream Concert” was to play in Beijing on August 8th. The lineup boasted participation from artists like Super Junior, SNSD, 2PM, JYJ, Big Bang, After School, B2ST, 4minute, and Lee Hyori. Many more were included in the list, and K-pop fans were wildly enthusiastic about the wide lineup.

Click here to read more.

(16.02.2011 – allkpop)

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.