PSY to Celebrate Surpassing of 1.3 Billion Views with the Release of His Own Postage Stamps

PSY 1.3 Milyar Görüntülemeyi Geçişini Özel Posta Pulları Çıkararak Kutluyor

PSY muazzam başarısını kutlamak için Kore’de özel posta pulları çıkaracak!

YG Entertainment 14 Şubat tarihinde, “‘PSY’ın özel pulları 18 Şubat tarihinden itibaren Seoul’ün çeşitli bölgelerindeki postanelerde satışa sunulacak. ‘Gangnam Style‘ klibi YouTube’da 1.3 milyarın üzerinde görüntülenmeye ulaştı ve dünyayı ele geçiren bu kasırgayı kutlamak için, bu pulları ürettik,” dedi.

Bir temsilci, “PSY, YG Entertainment sanatçıları arasında kendi özel puluna sahip olan ilk sanatçı. PSY’ın pulları geniş bir kitleye hitap ediyor ve onun benzersiz yönlerini mükemmel bir şekilde ifade ediyor. Sıradan bir puldan ziyade, ‘PSY sanatçı pulu’ olarak isimlendirilmesini istiyoruz,” dedi.

PSY’ın posta pulları Seoul’deki postanelerin yanı sıra Postar Mağazaları ve YG e-SHOP’ta mevcut olacak.

primadonna

To celebrate his enormous success, PSY will be unveiling his very own postage stamps in Korea!

YG Entertainment revealed on the 14th, “‘PSY’s very own stamps’ will be sold across various areas of Seoul at the post office starting on the 18th. The ‘Gangnam Style‘ MV reached over 1.3 billion views on YouTube and to celebrate taking the world by storm, we created these stamps.”

A representative stated, “PSY is the first among YG Entertainment artists to have his own exclusive stamps. PSY’s stamps are appealing to a wide range of the public audience and perfectly express his unique charms, and rather than an ordinary stamp, we would like it to be called a ‘PSY artist stamp’.”

PSY’s postage stamps will be available across post offices in Seoul as well as Postar Shop and the YG e-SHOP.

14.02.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.