PSY Spends $2.7 Million on his ‘HAPPENING’ Concert

PSY ‘HAPPENING’ Konseri İçin $2.7 Milyon Harcadı 

PSY her zaman mükemmel konserleriyle tanınır, ve 13 Mayıs’ta gerçekleşecek olan konseri için beklentileri yayınlayacağı yeni şarkı ile arttırıyor. Konsere 50.000 kadar hayran katılacak ve herkes PSY’ı monte edilen büyük LED ekranlar sayesinde görebilecek.

Sadece bu da değil, aynı zamanda değişik özel efektler de kullanılacak. Görsel içerik ekibi Possible Production PSY’a katıldı ve Amerika ve Japonya’dan özel efektler için personeller getirildi. Bu ekip önceden YG’den şirket arkadaşı olan BIGBANG ve 2NE1 ile dünya turları sırasında çalışmıştı.

LikeAStar

PSY has always been known for his awesome concerts, and his upcoming concert on April 13th has been creating anticipation as he’ll be revealing his new song. About 50,000 fans will be going, and to make sure everyone can see PSY, huge LED screens have been installed.

Not just that, but he’ll also be using various special effects. The visual contents team Possible Production joined PSY and brought special effects staff from USA and Japan. This team previously worked with his YG labelmates BIGBANG and 2NE1 during their world tour.

21.03.2013 -allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.