PSY and B.A.P included in Grammy’s ‘Best of 2012′ photos

PSY ve B.A.P Grammy’nin ‘2012’nin En İyileri′ Fotoğraflarında Yer Aldı

B.A.P ve PSY Grammy’nin internet sitesindeki ’Şipşak Fotoğraf: 2012’nin En İyileri‘ isimli bölümde görüldü!

İnternet sitesinde daha önce ”Müziğin en iyi fotoğrafik anlarıyla geriye bakış″ açıklamasıyla ‘Fotoğraflarla Bu Yıl‘ isimli bir bölüm bulunuyordu. Fotoğraflar arasında Beyonce, Justin Bieber, Jay Z, Rihanna, Lady Gaga, Mariah Carey ve daha fazlasını içeren dünyaca ünlü isimler bulunuyordu. PSY 2012 yılının en büyük internet sansasyonu olduğu için fotoğraflara dahil olması şaşırtıcı değildi, fakat Kpop sevenlerin dikkatini çeken şey hoş bir sürpriz olan B.A.P grubuydu.

Buna ek olarak, B.A.P ve PSY’ın fotoğraf bandında yer alan tek Asyalı sanatçılar olması birçok insan için olayı daha dikkat çekici hale getirdi.

primadonna

B.A.P and PSY have been spotted on the Grammy’s homepage in a section titled, ’Snapshot: Best Of 2012‘!

On their homepage earlier was a feature called ‘The Year In Photos‘ with the description, ”A look back at music’s top photographic moments of 2012″. The photos included world famous names such as Beyonce, Justin Bieber, Jay Z, Rihanna, Lady Gaga, Mariah Carey, and more. What caught the attention of Kpop fans, however, was the inclusion of PSY, which may not be surprising since he has become the biggest internet sensation of 2012, and B.A.P, which was a pleasant surprise.

In addition, B.A.P and PSY were the only Asian artists featured on the photo reel, making it even more noteworthy in the eyes of many.

03.01.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.