Performances from the December 16th episode of ‘Inkigayo’

‘Inkigayo’nun 16 Aralıkta Yayınlanan Bölümünden Performanslar

SBS’nin ‘Inkigayo’su sevilen sanatçıların heyecan verici performanslarıyla dolu yepyeni bir bölümle bir kez daha geri döndü! Bu akşamki bölümün sunucuları karizmatik aktör Lee Hyun Woo, ZE:A’dan Kwanghee ve IU’ydu.

Her zamanki performansların yanısıra, Hello Venus ve Sunny Hill dönüş performanslarıyla sahne alırken, KARA üyesi Jiyoung solo çıkışını gerçekleştirdi. Ayrıca, yeni ‘Inkigayo’ sunucuları Lee Hyun Woo ve Kwanghee birklikte özel bir performans sergiledi.

Bu bölümde performans sergileyen diğer sanatçılar: THE SEEYA, SPICA, Girl’s Day, A-JAX, D-UNIT, 100%, Dal Shabet, Boyfriend, Nell, B1A4, Epik High, Lee Hi, Yoseob, SECRET ve TVXQ.

Min-Hee Chang^^

SBS‘s ‘Inkigayo‘ is back once again with a new show full of exciting performances from the artists you adore, brought to you by the charismatic actor Lee Hyun Woo, alongside ZE:A’s Kwanghee and IU!

Aside from the usual stages on tonight’s episode, KARA‘s Jiyoung held her solo debut stage whileHello Venus and Sunny Hill held their comeback stages. New ‘Inkigayo’ emcees Lee Hyun Woo and Kwanghee also held a special MC stage, exclusively for the program’s viewers.

Other performances from tonight included: THE SEEYA, SPICA, Girl’s Day, A-JAX, D-UNIT, 100%, Dal Shabet, Boyfriend, Nell, B1A4, Epik High, Lee Hi, Yoseob, SECRET, and TVXQ!

16.12.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.