Park Tries to Attract Foreign Investment in Davos

Park Davos’ta Yabancı Yatırımı Çekmek için Çalıştı

 

Devlet Başkanı Park Geun Hye, İsviçre’deki devlet ziyaretini tamamladı ve şu anda 44. Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) katılmak üzere Davos’ta.

Güney Kore Devlet Başkanı, İsviçre tatil kasabasında ilk olarak CISCO CEO’su John Chambers ile bir araya geldi ve onu Güney Kore’de yatırım yapmaya çağırdı. Aynı zamanda Güney Kore firmaları ile işbirliğini artırmak için en iyi ABD ağ ekipmanları firmalarını sordu.

Park daha sonra Kore Sanayileri Federasyonu tarafından düzenlenen ve “Kore Gecesi” denilen yatırım tanıtımı etkinliğine katıldı. Devlet Başkanı, önemli Güney Koreli ve uluslararası iş dünyası liderleri ile ilgilendi, Güney Kore’nin yenilikçi kapasitesini ve büyüme potansiyelini vurgulayarak yatırım yapmalarını istedi.

Aynı zamanda ülkenin iş dostu bir ortam olduğunu vurguladı ve Güney Kore’de küresel firmaların özgürce istedikleri gibi yatırım yapması için kapılarının ardına kadar açık olduğunu söyledi.

Park aynı zamanda çarşamba günü, yaratıcı ekonomi kampanyası için, Davos Forumu olarak da bilinen Dünya Ekonomik Forumu’nda bir açılış konuşması yapacak.

Konuşmanın ardından, Park yine Qualcomm, Siemens ve Aramco kurumsal liderleri ile bir araya gelecek ve Güney Kore’de yatırım yapmaları için istekte bulunmayı planlanıyor.

 

KHJ-Kolik

 

President Park Geun-hye wrapped up her state visit to Switzerland and she is now in Davos to attend the 44th World Economic Forum (WEF).

In the Swiss resort town, the South Korean president first met with CISCO CEO John Chambers and urged him to invest in South Korea. She also asked the top U.S. networking equipment firm to boost cooperation with South Korean firms.

Park later attended an investment promotion event called “Korea Night,” organized by the Federation of Korean Industries. With key South Korean and global business leaders in attendance, the president asked for investment, emphasizing South Korea’s innovative capacity and its growth potential.

She also highlighted the nation’s business-friendly environment, saying South Korea has its doors wide open for global firms to invest as freely as they want.

On Wednesday, Park will deliver a keynote speech at the WEF, also know as the Davos Forum, on her creative economy campaign.

After the speech, Park is again scheduled to sit down with corporate leaders of Qualcomm, Siemens and Aramco, and ask them to invest in South Korea.

 

KBS GLOBAL – 22.01.14

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.