Park Soo Jin talks about her friendship with TVXQ’s Yunho

South Korea (대한민국)

“Yunho ve benim fotoğrafımın tartışma konusu olacağını hiç düşünmemiştim. Onu 10 yıldan daha fazla tanıyorum. Ben “Sugar” ile ilk çıkışımı yaptığımda o Dana’nın rapçisiydi.
Aynı bekleme odasını kullanmaya başladık ve yavaşca arkadaş olduk. TVXQ hayranları bizim dostluğumuzu bilirler.”

İkili Nisan da J.Rich’in çıkış şarkısı “Goodbye My Lover”da oynamışlardı.

“Çevremdeki herkes Yunho’nun çok yakışıklı olduğunu söyleyip duruyor. Onu o kadar genç zamanımızdan beri tanıyorum ki böyle şeyler gerçekten hiç düşünmedim. Karakterlerimiz birbirine çok benziyor, benim için bir kardeş gibi. Onunla yüzümü yıkamadan dışarı çıkacak kadar yeterince rahatım.” diye devam etti.

ßadqiirL_o5

“I never thought that my picture with Yunho would be such a hot topic. I’ve known him for over 10 years now. He was Dana’s rapper when I first debuted with ‘Sugar’. We began using the same waiting room and slowly became friends. TVXQ fans know of our friendship.”

The two also featured in J.Rich’s debut song, “Goodbye My Love“, this past April.

She continued, “Everyone around me keeps telling me that Yunho is so handsome. I’ve known him since we were so young that I don’t really think those things. Our personalities are so alike, he’s like a brother to me. I’m comfortable enough with him to even go out to see him without having washed my face.”

(27.10.2010 – allkpop)

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.