Park Chan-ho to Return Home to Play Korean Professional Baseball

South Korea (대한민국)

Park Chan-ho Kore Profesyonel Beyzbol Ligi’nde Oynamak İçin Evine Dönüyor

Atıcı Park Chan-ho, profesyonel kariyer döneminin tamamını ABD Major Ligi’nde geçirdikten sonra, gelecek yıl Güney Kore Profesyonel Beyzbol Ligi’nde oynamak için evine geri dönecek.

Kore Beyzbol Organizasyonu, 38 yaşındaki oyuncunun 2012’de Hanwha Eagles takımında oynayabilmesi için özel bir kural düzenlemeyi kabul etti. Mevcut kurallar, Park’ın gelecek yıl drafta (lige yeni katılacak oyuncuların takımlar tarafından belirli bir sıra dahilinde seçilmesi işlemi) girmesini ve herhangi bir Kore Profesyonel Ligi takımında oynamadan 2013’e kadar beklemesini gerektiriyordu.

Ancak KBO, Park’ın Kore Beyzbol’unun gelişimine yaptığı katkıları gerekçe göstererek oynamasına izin verme kararı aldı.

Hanwha, bir kontrat imzalamadan önce en kısa sürede atıcı ile görüşmelere başlayacak. Park, bugüne kadar ABD Major Beyzbol Ligi’nde oynayan ilk Koreliydi.

paseuma

Pitcher Park Chan-ho will return home to play South Korean professional baseball for the time in his life next year after spending his entire professional career in the U.S. Major League.

The Korea Baseball Organization agreed to devise a special rule to allow the 38-year-old to play for the Hanwha Eagles in 2012. Existing rules would have required Park to enter the draft next year and wait until 2013 to start playing here, since he never played with a Korean professional baseball team.

However, the KBO has decided to allow him to play citing his contribution to the development of Korean baseball.

Hanwha will soon begin negotiations with the pitcher ahead of signing a contract. Park was the first Korean to ever play in the U.S. Major League Baseball.

13.12.2011 – KBS World

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.