Nega Network to Debut Male Version of Brown Eyed Girls

Nega Network Brown Eyed Girls’ün Erkek Versiyonunu Çıkaracak

Hazır olun, çünkü K-pop sahnesinde yeni bir erkek grubu çıkış yapacak. Bu her hafta gerçekleşen bir şey, fakat bu yeni grup tecrübeli kız grubu Brown Eyed Girls’den ilham alıyor.

Şimdilik ‘Brown Eyed Boys’ olarak adlandırılan grup, Brown Eyed Girls’ün ajansı Nega Network altında stajyerlik yapan 6 kişilik bir erkek idol grubu.

Müzik endüstrisinden bir yetkili, “Onları Brown Eyed Girls’ün erkek versiyonu olarak düşünebilirsiniz. Çıkışları için azimle çalışıyorlar ve onların şarkısını ve koreografisini merakla beklerseniz iyi olur,” açıklamasını yaptı.

‘Brown Eyed Boys’un toplam 3-4 parçadan oluşan çıkış mini albümünü 9 Mayıs tarihinde piyasaya çıkarması bekleniyor.

primadonna

Get ready because another boy group will be making their debut into the K-pop scene. This happens practically every week, we know, but this new group is taking inspiration from veteran girl group the Brown Eyed Girls.

Being called the ‘Brown Eyed Boys’ at the moment, this group is a six-member male idol group that has been undergoing training under Brown Eyed Girls’ agency Nega Network.

A music industry insider revealed, “You can view them as the male version of the Brown Eyed Girls. They are ambitiously preparing [for their debut] and it would be good to highly anticipate their song and choreography.”

The ‘Brown Eyed Boys’ are expected to release their debut mini album featuring a total of 3-4 tracks on May 9th!

18.04.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.