‘M! Countdown’ to hold a concert in Thailand

South Korea (대한민국)

‘M! Countdown’ Tayland’da Bir Konser Düzenleyecek

Mnet’in ilk müzik programı ‘M! Countdown’ 4 Ekimde Tayland Bangkok’ta bir konser ile denizaşırı hayranlarını selamlayacak.

Resmi olarak ‘One Asia Tour 2012 M! Countdown Smile Thailand’ diye isimlendirilen konser Rajamangala Uluslararası Stadyum’da yapılacak. Bu geçen Nisanda yapılan Japonya konserinden sonra düzenlenen ikinci denizaşırı konser.

Katılmayı kabul edenler içerisinde INFINITE, SISTAR ve Super Junior var, ek katılımcılar durumları onaylandıktan sonra açıklanacak.

FEOH Thai Eğlence Şirketi’nden Taylandlı konser organizatörü, “K-Pop yıldızları Tayland’da birçok kez performans sergilemesine rağmen, bu ‘M! Countdown’ gibi Koreli bir müzik tablosu tarafından düzenlenen ilk konser.” dedi. “Kore’nin en ünlü yıldızlarının performanslarını bizzat görebilecek olmamız çok heyecan verici.”

primadonna

Mnet‘s premier music program, ‘M! Countdown‘, will be greeting overseas fans with a concert in Bangkok, Thailand on October 4th!

The concert, to be held at Rajamangala National Stadium, is officially named ‘One Asia Tour 2012 M! Countdown Smile Thailand’ and is the second overseas concert for the show following its Japanese concert last April.

Confirmed attendees include INFINITE, SISTAR, and Super Junior, and additional attendees will be revealed once their status is confirmed.

“Although there have been many performances of K-Pop stars in Thailand, this is the first time that a concert has been held according to the Korean ranking charts, such as ‘M! Countdown’,” said the Thai concert organizer, FEOH Thai Entertainment Company. “It is very exciting that we will be able to see in person the performances of Korea’s hottest stars.”

06.08.2012 – allkpop

http://img513.imageshack.us/img513/5199/mcountdown.jpg

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.