LOEN Entertainment Reveals Two Members from Their First Idol Boy Group ‘HISTORY’

LOEN Entertainment İlk İdol Erkek Grubu ‘HISTORY’den İki Üyeyi Su Yüzüne Çıkardı

LOEN Entertainment ilk erkek idol grubu ‘HISTORY’yi açığa çıkarmaya hazırlanıyor!

Geçen yıl ilk kız grubu FIESTAR’ı çıkaran ajans şimdi de 5 üyeli ‘alternatif grubu’nu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. ‘HISTORY’ adını ‘HIS STORY’ (‘ONUN HİKAYESİ’)den alıyor. Grup, müziği ve kendilerine özgü performansları ile müzik severlerin kalplerini fethetmek istiyor.

LOEN, “HISTORY belirli bir tarz ile sınırlı olmaktan ziyade, müziğe olan tutkularına göre tanımlanmamış bir ‘alternatif grup’. Grup, standart ses ve performansların ötesine geçerek K-pop’ta yeni bir örnek oluşturacak.” şeklinde konuştu.

Ajans, “IU, Ga In, Zia, Sunny Hill ve FIESTAR’ın arkasından gelen bir sonraki grup olan HISTORY çıkışı için tam anlamıyla hazırlanıyor. 26 Nisan’da çıkış yapacak olan grup için sevgi ve desteğini göstermenizi istiyoruz.” diye ekledi.

Duyuru ile birlikte grubun ilk iki üyesi olan Kim Si Hyung ve ‘Birth of A Great Star 2’dan Jang Yi Jung ortaya çıktı.

Tüm üyeler ayın 15’inden itibaren tek tek tanıtılacak.

Min-Hee Chang^^

LOEN Entertainment is getting ready to unveil their first ever male idol group ‘HISTORY‘!

The agency, who launched their first girl group FIESTAR last year, will be launching their 5-member ‘alternative group’ on the 26th. ‘HISTORY’ stands for ‘HIS STORY’, and the group aspires to grab the hearts of music lovers through music and performances unique to them.

LOEN added, “HISTORY is an ‘alternative group’ that is not defined by a specific genre but rather by their passion for music. The group will go beyond the standard sound and performances and establish a new paradigm in K-pop.”

“HISTORY is the next group to come from the agency behind IU, Ga In, Zia, Sunny Hill, and FIESTAR, and have been fully preparing for their debut. We ask for your love and support for HISTORY who will make their debut on April 26th,” they concluded.

Along with the announcement came the unveiling of the first two members Kim Si Hyung and ‘Birth of A Great Star 2‘s Jang Yi Jung.

All the members will be introduced one by one starting on the 15th.

12.04.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.