Listen to The Chinese and Korean Versions of EXO’s ‘XOXO’

EXO’nun ‘XOXO’ Korece ve Çince Versiyonlarını Dinleyin!

EXO uzun zamandır beklenen dönüşlerini kalbinize uluyarak “Wolf” (Kurt) ile yapacak (Korece başlığı ‘Wolf and a Beauty’)!

“Wolf” (Kurt) başlığında olduğu gibi bir tema gösterecek ve diğer yandan dubstep ve hip hop’u birleştiren bir şarkı olacak. Albümde bu sefer eklektik dans şarkısı ve yavaş tempo barındıran değişik şarkılara da yer verilecek.

EXO üyeleri şu anda güçlü bir müzik ve müzikal benzeri bir performans ile sahne çıkmaya hazırlanıyor ve aslında görünen o ki beklenenden daha önce dönüş aşamaları başlıyor olacak!

EXO-K ve EXO-M ilk performanslarını 30 Mayıs’ta “M! Countdown”da 3 Haziran’da çıkacak olan albümleri ‘XOXO’dan önce yapacak. 30 Mayıs’ta sahnede olacak dönüşleri ile birlikte, albüm 3 Haziran’dan daha önce online olarak piyasaya çıkacak! Bu yüzden takipte kalın!

Asya_Prenses

EXO will be making their long-awaited comeback by howling their way into your hearts with “Wolf” (Korean title is ‘Wolf and a Beauty’)!

“Wolf” will indeed be the title track, and it’s a song that combines dubstep and hip hop. The album will also have song of other genres for an eclectic mix of upbeat dance tracks and slower tempo songs.

The EXO members are currently preparing to rock the stage with their powerful music and musical-like performance, and will actually be kicking off their comeback stages earlier than expected!

EXO-K and EXO-M will reunite as one to hold their first stage on ‘M! Countdown’ on May 30th prior to the release of their first album ‘XOXO’ on June 3rd. With their comeback stage on May 30th, it might be that the online release of the album may come sooner than June 3rd, so keep an eye out!

27.05.2013 – Allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.