Lee Orders Gov’t to Help Merchants, Welfare Facilities

South Korea (대한민국)

Lee, Sosyal Yardım Tesislerine, Tüccarlara Yardım için Hükümete Emir Verdi

Devlet Başkanı Lee Myung-bak, sosyal yardım tesislerini ve geleneksel açık pazarlardaki tüccarları düzenli olarak desteklemek için devlet kurumları ve yerel yönetimlere önlemler tasarlamalarını emretti.

Başkanlık Temsilcisi Park Jeong-ha Pazartesi günü, üst düzey sekreterlerle yaptığı toplantıda, başkanın emirlerini ilettiğini söyledi.

Lee toplantıda, ihtiyaç duydukları öğeleri sağlayarak sosyal yardım tesisleri için gerçek bir yardım sağlamak için devlet kurumlarına çağrıda bulundu. Satın alınan ürünlerin, açık hava pazarlarındaki tüccarlara yardım için bir yol olacağını ekledi.

Başkan, krediler sağlamak dışında, mikrofinans program operatörleri, daha küçük işletme sahiplerine, kendi ayakları üzerinde daha kolay durması için yardımcı olmalıdır, dedi. Lee, küçük işletme sahiplerinden yapılan alımların onlar için gerçek bir avantaj olacağını öne sürdü.

JunHong

President Lee Myung-bak has ordered government agencies and local governments to devise measures to regularly support welfare facilities and merchants at traditional outdoor markets.

Presidential spokesman Park Jeong-ha said the president delivered the order in a meeting with his senior secretaries on Monday.

In the meeting, Lee called on government agencies to provide real help to welfare facilities by providing items they need. He added that purchasing products will be a way to help merchants at open-air markets.

The president said beyond providing loans, microfinance program operators should further help small business owners more easily stand on their own feet. Lee proposed that making purchases from small business owners will be a real advantage for them.

16.01.2012 – KBS World

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.