Lee Hyun Woo will perform duet at SBS Drama Awards

Lee Hyun Woo SBS Dizi Ödülleri’nde Düet Yapacak 

Oyuncu Lee Hyun Woo 31 Aralık tarihinde düzenlenecek SBS Dizi Ödülleri’nde bir düet yapacak.

31 Aralık tarihinde Lee, “Gelecek yıla 12 saat kaldı. Yirmi bir yaşında olacağım. Umarım herkes mutlu bir yılbaşı geçirir, soğuk algınlığına yakalanmamak için dikkatli olun. Sizi seviyorum,” şeklinde bir tweet gönderdi.

“Ve bugün beni SBS Dizi Ödülleri’nde görebilirsiniz. Minik bir performans da hazırladım. Lütfen çok büyük şeyler beklemeden izleyin. Elimden gelenin en iyisini yapacağım,” diye ekledi.

Lee ödül töreninde Yoon Jin Yi ile birlikte düet yapacak. Mükemmel oyunculuk yeteneğiyle ünlü olduğu için, birçok insan performansını sabırsızlıkla bekliyor.

primadonna

Actor Lee Hyun Woo will perform a duet at the SBS Drama Awards, which will be held on December 31.

On December 31, Lee tweeted, “Twelve hours are left until next year. I’ll be twenty-one years old. I wish everyone has a happy New Year and be careful not to catch a cold. I love you.”

He added, “And you can see me at the SBS Drama Awards today. I prepared a little performance too. Please watch without any big expectations. I will do my best.”

Lee will perform a duet with Yoon Jin Yi at the awards ceremony. Since he has become popular with his excellent acting skills, many people are eagerly anticipating his performance.

31.12.2012 – Korea.com

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.