Lee Hyori’s comeback date officially set for April 2!


South Korea (대한민국)

Lee Hyori 2 Nisan’da Sahnelere Dönüyor!

Sahnelere ne zaman geri döneceği sık sık konuşulan ve Korede erkeklerin gözdesi olarak bilinen Lee Hyori yeni albümünün hazırlıklarını bu ayın sonlarına doğru nihayet sonlandırdı.Albümünün çıkış parçasının Nisan ayında olacağı açıklanan seksi yıldızın, kesin tarihi ile 2 Nisan’da sahnelere geri döneceği söylendi.

Lee Hori’nin 4. albümü için uzunca bir süredir çalışmalar devam ediyordu ki bu süre şimdi itibariyle altı ayı buldu.Albümün çıkış parçasının konsepti ise gizem teması üzerine kurulu.Gelecek haftalarda video klipten bir kaç sahne izleme fırsatı da bulabileceğiz.Bu albümünde Lee Hyori’mi 4minute’un Jiyoon’u ve After School’un Bekah’ı ile yaptığı capcanlı bir hiphop parçası da olacak.

(Setsuna)
—————————————————–

After constantly pushing back her comeback date, Korean sex icon Lee Hyori announced earlier this month that she had finally finished recording her album. It was then reported that her title track had been confirmed and that her comeback would be in April. We’re now glad to report that the sexy superstar will be officially returning to the k-pop scene on April 2nd!

Lee Hyori’s 4th album has been in the works for a long time and has been highly anticipated for almost half a year now. The identity of the title track and concept still remains a mystery, but it’s only a matter of time before we start receiving small teasers for next week’s release. Let’s also not forget that Lee Hyori also collaborated with 4minute’s Jiyoon and After School’s Bekah in a powerful hip-hop track that will be part of this album.

24.02.2010–Alkpop

Lee Hyori

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.