Lee Da Hee Confirmed to Act Alongside Choi Daniel and Kang Ji Hwan in Drama ‘Big Man’

Lee Da Hee Kang Ji Hwan ve Choi Daniel ile Birlikte ‘Big Man’ Dizisinde Oynayacağını Doğruladı 

Oyuncu Lee Da Hee, KBS 2TV’nin yeni dizisi ‘Big Man’de kadın başrol olarak Kang Ji Hwan ve Choi Daniel’e eşlik edeceğini doğruladı.

Şirketi Goo Management, 28 Şubat’ta Lee Da Hee’nin sonunda dizide oynamayı kabul ettiğini ve kadın başrol olarak oynayacağını doğruladığını açıkladı.

Lee Da Hee bir şirket sahibinin şoförünün kızı ve bu şirket sahibi Kang Dong Suk (Choi Daniel)’un aşık olduğu kız rolünü oynayacak. Kang Dong Suk’a yardım etmek için, onunla birlikte Kim Ji Hyuk (Kang Ji Hwan)’a karşı komplo kurmaya karar verir ancak aşkın yanı sıra acıma duygusuyla ve bir aşk üçgeniyle son bulur.

Çok heyecanlı bir aşk üçgeni ve dram sizi bekliyor olacak. Bu yüzden 14 Nisan’da Full Sun’dan sonra yayınlanacak dizinin ilk bölümünü izlemeyi unutmayın.

merve25010

Actress Lee Da Hee is now confirmed to join Choi Daniel and Kang Ji Hwan as the female lead in new KBS 2TV drama ‘Big Man’!

Her agency Management Goo revealed on February 28, “Lee Da Hee has ultimately been confirmed to appear in the drama and has been cast as the main female lead.”

She will be playing So Mi Ra, the daughter of a chaebol’s chaffeur and the object of the chaebol Kang Dong Suk (Choi Daniel)’s love. To help him, she decides to plot with him against Kim Ji Hyuk (Kang Ji Hwan), whom she ends up pitying and loving as well, ending up in a love triangle.

This will definitely be an exciting love triangle and drama, so make sure you watch its premiere on April 14 after ‘Full Sun.’

28.02.2014 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.