Lee Bo Young Confirmed for ‘God’s Gift -14 Days’

Lee Bo Young’un ‘God’s Gift -14 Days’ Dizisinde Oynayacağı Kesinleşti

Lee Bo Young’un ‘I Hear Your Voice’ ile K-drama dünyasında fırtına estirdikten sonra oynadığı ilk dizi SBS’in ‘God’s Gift – 14 Days’i olacak!

Aktrisin bağlı olduğu ajans Will Entertainment, 8 Ocak’ta Newsen ile yaptığı görüşmede, “Lee Bo Young ‘God’s Gift -14 Days’in başrolünde oynamaya karar verdi. Dizide, kızını kurtarmaya çalışan bir annenin tutkusunu gösterecek.” şeklindeki açıklamasıyla bunu doğruladı.

PD Lee Dong Hoon’un yönetmen koltuğuna oturacağı ve Choi Ran’ın senaristiliğini yapacağı ‘God’s Gift – 14 Days’, kızını kurtarma umuduyla zamanda geriye dönen bir anneyi anlatıyor. Lee Bo Young’un, annelik içgüdüleri ve anne sevgisini göstereceği ilk rolü olacak.

‘God’s Gift – 14 Days’in ilk bölümü, ‘Kind Words’ dizisi bittikten sonra şubat ayında ekranlara gelecek!

Min-Hee Chang^^

Lee Bo Young will take on her first drama since taking K-drama land by storm on ‘I Hear Your Voice’, SBS’ ‘God’s Gift – 14 Days’!

A rep from her agency Will Entertainment confirmed with Newsen on January 8, “Lee Bo Young has decided to star in ‘God’s Gift -14 Days’. She will show a mother’s love to save her daughter.”

‘God’s Gift -14 Days’, directed by PD Lee Dong Hoon and written by Choi Ran, revolves around a mother who goes back in time in hopes of saving her daughter. This will be Lee Bo Young’s first time expressing maternal instincts and love in a role.

‘God’s Gift – 14 Days’ is set to premiere following ‘Kind Words’ this February!

08.01.2014 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.