Kim Nam Gil and Son Ye Jin Starring Drama ‘Shark’ Releases Intense Trailer

Kim Nam Gil ve Son Ye Jin’in Başrolde Oynadığı ‘Shark’ Dizisi Çarpıcı Bir Fragman Yayınladı

Pazartesi ve Salı geceleri, fragmanı ile hayranları hop oturup hop kaldıran yaklaşan KBS 2TV dizisi ‘Shark‘ ile daha da heyecan verici olacak!

Kırk saniyelik fragman, bir köpekbalığının havuzda dolaştığını gören dizinin başrol oyuncusu Kim Nam Gil tarafından seslendiriliyor: “Bir köpekbalığının yüzme kesesi yoktur. Hayatta kalmak için, hiç duraksamaksızın hareket eder. Çünkü durursa ölecektir.” Fragmanda daha sonra Kim Nam Gil ve Son Ye Jin’in yürek burkan aşkı gösteriliyor ve aktör son ana kadar elinde bir duvak tutuyor.

Dizi 27 Mayıs’ta ‘God of the Workplace’ bittikten sonra ekranlara gelecek!

Min-Hee Chang^^

Monday and Tuesday nights are about to get more exciting with KBS 2TV‘s upcoming drama ‘Shark‘ which left fans on the edge of their seats through its trailer!

The trailer is 40 seconds of pure epic as lead actor Kim Nam Gil is seen roaming in a pool of sharks as he narrates, “A shark lacks a swim bladder. To survive, it has to keep moving without hesitation. Because if it stops, it will die.” The trailer then shows flashbacks of Kim Nam Gil and Son Ye Jin’s seemingly heart wrenching love as the actor grasps onto a wedding veil until he lets go of it at the last moment.

Find out what has Kim Nam Gil on the edge in ‘Shark’ which will premiere following ‘God of the Workplace‘ on May 27th!

08.05.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.