Kim Hyung Jun successfully concludes his Japanese tour

South Korea (대한민국)

Kim Hyung Jun Japonya Turunu Başarıyla Tamamladı

SS501 Kim Hyung Jun tek başına düzenlediği canlı konser turu ile Japon hayranların kalbini çaldı!

Kim Hyung Jun’un oynadığı dizi “She’s Completely Insane” şu an KNTV yayınlanıp, o oyunculuk başarısı ile kendine iyi bir yer edindikten sonra, ülke çapında konser turu düzenleyerek şarkıcı olarakta iyi bir yer kazanmaya çalışıyor.

29 Mart tarihinde Osaka başlayan, ardından Nagoya ve Tokyo’da toplam 6 konser veren şarkıcı, Japonca teklisi ‘Long Night’, ‘Girl’, ‘oH! aH!’ ve dizisinin OST’si “Sweet, Everyday”i seslendirdi.

Kim Hyung Jun hayranlarına şarkılarının koreografilerini öğretti ve onlarla daha yakın olabileceği özel etkinlikler yaptı.

“Bir şarkıcı olarak hayranlarımın önünde durduğum için memnunum. Çünkü sizin desteğiniz ve verdiğiniz cesaret ile burada duruyorum. Her zamankinden daha fazla çalışacağım.” diye konuştu.

OneLeN

SS501’s Kim Hyung Jun has set the hearts of his Japanese fans on fire with his solo live tour!

After earning a position for himself through the success of his drama, ‘She’s Completely Insane‘, which is currently broadcasting in Japan through KNTV, Kim Hyung Jun has been working to earn his place as a singer through his nationwide tour.

Starting in Osaka on March 29th, the singer traveled to Nagoya and Tokyo for a total of six concerts that included his Japanese single, ‘Long Night‘, ‘Girl‘, ‘oH! aH!’ and his drama OST, “Sweet, Everyday“.

Kim Hyung Jun even taught his fans the choreography to his songs and set up plenty of special events to get closer with them.

He commented, “I’m glad to be able to stand before my fans as a singer today. It’s because of your everlasting support and encouragement that I’m standing where I am. I’m going to work as hard as ever this year.”

09.04.2012 / Allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.