Kim Hyung Jun Plans Anniversary Concert

Kim Hyung Jun Yıldönümü Konseri Vermeyi Planlıyor

 

Önceden popüler olan, 5 üyeli erkek grubu SS501 üyesi olan Kim Hyung Jun, 2011 yılında yayınlanan EP albümü “My Girl” ile solo sanatçı olarak geldiği ilk günden bu yana üç yıl oldu ve bu hafta üçüncü yıldönümünü kutlamak için özel bir solo konseri vermeyi planlıyor.

SS501, 2005 yılında müzik piyasasına girdi ve 2010 yılında son grup albümünü yayınladı. Üyelerinin, acenta sözleşmeleri dolmadan bireysel kariyerlerine başlamasına rağmen, grup, hala SS501’in dağılmadığını savunuyor.

Kim’in ajansı S-Plus Entertainment’ten bir temsilciye göre, Kim Hyung Jun’a özel bir düet için SS501’den grup arkadaşı Park Jung Min, konuk olarak eşlik edecek ve bunun yanı sıra yeni bir şarkısını da burada seslendirecek.

Kim Hyung Jun, geçtiğimiz günlerde konserler, fan toplantıları ve röportajlar verdiği Peru, Şili, Bolivya ve kıta genelinde başka yerlerde sürdürdüğü 10 günlük Güney Amerika turundan döndü.

Yıldönümü konseri “He, His Story”, 8 Şubat tarihinde Seoul Yonsei Üniversitesi Konser Salonu’nda yapılacak.

 

KHJ-Kolik

 

Kim Hyung Jun of the formerly popular five-member boy band SS501 will be holding a special solo concert this week in celebration of his third anniversary since he debuted as a solo artist with his EP album “My Girl” in 2011.

SS501 debuted in 2005 and released their last group album in 2010. Although its members moved on to pursue individual careers before their agency contracts expired, the group still maintains that SS501 has not disbanded.

According to a representative of Kim’s agency S-Plus Entertainment, Kim will be unveiling a new song during the show, which will also have a guest appearance by SS501 band mate Park Jung Min for a special duet.

Kim recently returned from his 10-day South America tour where he held concerts, fan meetings and interviews across the continent in Peru, Chile, Bolivia and elsewhere.

The anniversary concert “He, His Story” will be held at Yonsei University Auditorium in Seoul on Feb. 8.

 

Koreaherald – 03.02.14

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.