Kim Hyun Joong Releases Hollywood Style MV ‘Unbreakable’

Kim Hyun Joong Hollywood Stili Klibi ‘Unbreakable’ Yayınladı

Şarkıcı Kim Hyun Joong Hollywood tadinda klibi ‘Unbreakable’ ile hayranlarını sıcak bir şekilde karşıladı. ‘Unbreakable’ klibi 18 temmuzda yayınlandı, şarkı digital olarak 22 temmuzda yayınlanacak olan Kim Hyun Joong’un yeni ‘Round 3′ albümündeki ilk şarkı.

‘Unbreakable’ kentsel bir hip hop şarkısı olmasının yanı sıra aralarda kore orkestrası ve geleneksel müzik aletleride bulunuyor. “Hey ho, going in well’ sözleri Kore’nin dokunulmaz stilini anlatıyor.Diğer yandan şarkıda hayranların daha çok ilgisini çeken Jay Park’ın Sexy rapi yer alıyor.

Bir Hollywood filmini izliyormuşsunuz gibi güçlü bir zıplatma etkisi ve dondurucu bir efekt içeriyor. ‘Unbreakable’ klibi prodüksiyon, lüks arabalar,maske ve kartal tam olarak 300 milyon gibi bir fiyata mal oldu.
Siyah, beyaz ve kırmızı gibi renkler zenginliğin simgesi halinde olduğu için daha fazla dikkat çekiyor. Kim Hyun Joong üstsüz bir şekilde dans ediyor bu da klibe daha dikkat çekicilik katıyor.

Asya_Prenses

Singer Kim Hyun Joong returns with Hollywood movie standard MV ‘Unbreakable’, causing hot response from fans.‘Unbreakable’ MV was released on 18th, is one of the songs from Kim Hyun Joong’s new album ‘Round 3′ which will be released digitally on 22nd July.

‘Unbreakable’ is a urban hip hop song combining both orchestral sound and Korea’s traditional instruments.The lyrics “Hey ho, going in well’ also adds a unique touch Korea’s style. In addition, the song featured Jay Park‘s sexy rapping, which generates further attention from the netizens.

The audio gives off a strong bouncing effect while visual gives off a chilling effect, as if you are watching a Hollywood blockbuster.‘Unbreakable’ MV costs 300 million in production fees, with elements such as luxury cars, wushu, mask and eagle. Black, white and red colour contrasts also present an enriched visual, attracting more attention. Kim Hyun Joong dancing with a bare upper body is definitely another key attraction of the MV.

18.07.2013 – en.korea

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.