JYJ’s Kim Jun Soo starts two month Asian tour

South Korea (대한민국)

JYJ’den Kim Jun Soo, İki Ay Sürecek Asya Turunu Başlatıyor

Kim, 27 Mayıs akşamı 18:00’da Bangkok, Tayland’da düzenleyeceği ‘XIA 1. Asya Turu – Tayland’ konseri ile Asya turunu başlatacak.

Kim, geçtiğimiz hafta Kore’de bir konser düzenledi ve 15.000 kişi konseri coşkulu bir şekilde seyretti. Şarkıcı şimdi de Tayland’da 4.00 kişi ile bir araya gelecek.

Kim’in ajası C-JeS Entertainment, “Onun Tayland konserinin biletleri yalnızca 10 dakika içerisinde tükendi. Sıradışı klibi de son derece ilgi çekiyor. Kore’de düzenlediği başarılı konserden bu yana, pek çok Asya ülkesi konser düzenlemesi için onu ülkesine davet etmek istiyor.” dedi.

Kim 16 Haziran’da Jakarta, Endonezya’da düzenleyeceği konser de dahil olmak üzere 7 şehirde konser verecek.

Min-Hee Chang^^

JYJ’s Kim Jun Soo will start his two month long Asian tour.

Kim will hold the concert ‘XIA 1st Asia Tour in Thailand’ in Bangkok, Thailand, on May 27 at 6:00 in the afternoon. This is the first concert he will hold while touring Asia.

Kim previously held a concert in Korea and thrilled over 15,000 people. He will meet about 4,000 people in Thailand.

Kim’s agency, C-JeS Entertainment, says, “Tickets for his Thai concert sold out after only in 10 minutes. His unconventional music video is also receiving an explosive response. Since he held a successful concert in Korea, many Asian countries want to invite him to hold concerts.”

Kim will hold concerts in 7 cities, including Jakarta, and Indonesia, on June 16.

24.05.2012 – Korea.com

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.