JYJ Collaborate with Top Photographers for a Special Issue of ‘The JYJ’

JYJ, ‘The JYJ’nin Özel Sayısı için İşinde Uzman Fotoğrafçılarla Bir Araya Geldi

JYJ, hem Kore’de hem de Japonya’da yayınlanacak olan ‘THE JYJ’in çıkacak olan sayısı için işinde en iyisi olan fotoğrafçılarla bir araya geldi!

C-JeS Entertainment 8 Ocak’ta şunu belirtti: “THE JYJ’nin üçüncü sayısı şubat ayında Kore’de ve Japonya’da aynı anda yayınlanacak. Dergide Jaejoong, Yoochun ve Junsu’nun bireysel fotoğrafları yer alacak ve üyeler bunun için değişik fotoğrafçılarla özel olarak bir araya gelerek çalıştı.”

“Film, konserler ve turlar gibi solo aktivitelerine odaklanmış olan üyeler, kendilerini kendi dergileri aracılığıyla göstermeye karar verdiler. Üyeler, bu işte en iyiler arasında olan fotoğrafçılar Jo Sun Hee, Mok Na Jung ve Kim Young Joon ile bir araya geldi. Kendilerini ve düşüncelerini olduğu gibi göstermek adına birbirleriyle hikayelerini paylaştılar.”

JYJ şunu söyledi: “Fotoğrafçılarla uzun zamandır görüşme halinde olduğumuzdan ve uzun zamandır fotoğraf çekimleri için hazırlandığımızdan çekimleri rahatlıkla gerçekleştirebildik. Bir fotoğraf çekiminden ilk defa zevk aldığımızı hissettik. Yirmilerimizden bir hatıra olacak bir ürün haline geldi bu çekimler. Ve ilk kez kendimizin yeni bir tarafını görerek de şaşkınlık yaşadık.”

Jaejoong şu anda Asya turunda, Yoochun ‘Sea Fog’ adlı filmiyle ve ‘Three Days’ adlı dramasıyla meşgul ve Junsu da ‘December’ adlı müzikalin başrolünde.

pwanggatime

JYJ collaborated with top photographers for the ‘The JYJ’s upcoming issue to be released in both Korea and Japan!

C-JeS Entertainment stated on January 8, “The third issue of ‘THE JYJ’ will be released in both Korea and Japan simultaneously this February. The magazine features Jaejoong, Yoochun, and Junsu’s individual pictorials, and the members worked on a special collaboration with various photographers for it.”

“The members, who are focusing on their solo activities for film, concerts, and tours, decided to show themselves through their own magazine. The members collaborated with top photographers Jo Sun Hee, Mok Na Jung, and Kim Young Joon. They shared a lot of stories with each other to show themselves as they are and their thoughts through the photos.”

JYJ said, “As we consulted with photographers for a long time and prepared for the photo shoot, we were able to film comfortably. We think it was our first time enjoying taking photos. It became a production for us to leave a record of our twenties. We were also surprised upon seeing a new side of ourselves for the first time.”

Jaejoong is currently on his Asia tour, Yoochun is busy with his film ‘Sea Fog’ and drama ‘Three Days’, and Junsu is starring in the musical ‘December’.

08.01.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.