Juniel to Return with a New Album Later This Month

Juniel Bu Ayın Sonunda Yeni Bir Albümle Geri Dönecek

Çaylak şarkıcı Juniel dönüş yapacak!

FNC Entertainment, “Juniel 25 Nisan tarihinde yeni bir albümle dönüş yapacak. Juniel eski görüntüsüne göre 180 derecelik dönüşüm yaşayacak,” açıklamasını yaparak güzel haberleri paylaştı. Ayrıca ajans önümüzdeki hafta, beklentileri daha da arttırmak ve şarkıcının yeni dönüşümüne ufak da olsa göz atmamızı sağlamak için yeni bir kapak fotoğrafı yayınlayacak.

Juniel geçtiğimiz yıl yayınladığı mini albümüyle büyük sevgi kazanmıştı ve Japonya’da yayınladığı ‘Juni‘ isimli ilk Japonca stüdyo albümünün tanıtımlarıyla meşguldü. Hayranlar bu ayın sonunda Juniel’i Kore müzik sahnesinde de görebilecek.

primadonna

Rookie singer Juniel will be making her comeback!

FNC Entertainment shared the good news when they announced, “Juniel will be making a comeback with a new album on the 25th. Juniel will show a 180 degree transformation from her previous image.” The agency will also be revealing a new jacket photo next week to further increase anticipation and give us insight into this new transformation from the singer.

Juniel previously received a lot of love for her mini album back last year, and has been busy promoting in Japan with her first Japanese full length album ‘Juni‘. Now fans will be able to see Juniel grace the stage in Korea again later this month!

11.04.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.