Jun Tae Su Makes His Return Following Assault Incident Through ‘Cruel Palace′

Jun Tae Su Saldırı Olayının Ardından ‘Cruel Palace′ İle Geri Dönüyor

Saldırıyla suçlandıktan sonra 2011 yılında oyunculuğa ara veren Jun Tae Su, jTBC dizisi ‘Cruel Palace: War of Flowers’ ile dönüş yapacak.

Yönetmen Noh Jong Chan ve oyuncular Lee Duk Hwa, Kim Hyun Joo, Jeong Sung Woon, Jung Sung Mo, Jun Tae Su ve Go Won Hee dizinin 19 Martt’ta Seoul’de gerçekleşen basın toplantısı için bir araya geldi.

Aynı zamanda, Jun Tae Su basın toplantısında iki yıldır ilk kez görünmüş oldu. Yüzüne ciddi bir ifade takınarak ne kadar gergin olduğunu gösterdi ama yine de bu, oyunculuk kariyerini sürdürme yönündeki kararlılığını göstermek için yeterli oldu.

Aktris Ha Ji Won’un küçük erkek kardeşi Jun Tae Su, KBS2’nin Sungkyunkwan Scandal dizisi ile yıldızlığa yükseldi, ancak 2011 yılında saldırı suçlamasını kapsayan bir şiddet olayına karıştıktan sonra, bir süre hayranlarından ayrı kalmak zorunda kaldı.

Min-Hee Chang^^

Jun Tae Su, who had left the scene in 2011 after being charged for assault, will be making a return with the jTBC drama Cruel Palace: War of Flowers.

The press conference for the drama was held on March 19 in Seoul. Director Noh Jong Chan and actors Lee Duk Hwa, Kim Hyun Joo, Jeong Sung Woon, Jung Sung Mo, Jun Tae Su and Go Won Hee were present this day.

Jun Tae Su′s appearance was his first in two years. He wore a serious expression on his face, which showed how nervous he was, but still it was enough to show his determination toward continuing his acting career.

Jun Tae Su, little brother of actress Ha Ji Won, rose to stardom through KBS2′s Sungkyunkwan Scandal, but had to leave his fans for a while after getting involved in a violent incident involving his being charged with assault in 2011.

20.03.2013 – Mnet

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.