Jonghyun’s Surgery is Successful, Will Be Released Soon from the Hospital

Jonghyun’un Ameliyatı Başarıyla Gerçekleşti ve Çok Yakında Hastaneden Taburcu Olacak

SHINee üyesi Jonghyun’un ameliyatı iyi geçti.

1 Nisan’da geçirdiği araba kazasında Jonghyun’un burnu kırıldı ve yaralarından dolayı hastaneye yattı. Burnunun düzelmesi için ameliyat oldu ve her şey mükemmel bir şekilde yolunda gitti. Şarkıcı, şişlik iner inmez hastaneden taburcu olacak. Ayrıca, burnu için düzenli muayene görmek üzere önümüzdeki birkaç hafta boyunca hastaneyi ziyaret edecek.

SM Entertainment’tan bir temsilci, “Kırık şu an çok daha iyi bir durumda. Jonghyun daha iyi olana kadar tedavisine odaklanacak. Henüz gelecekteki faaliyetleri için belirlenen bir şey yok.” şeklinde konuştu.

Min-Hee Chang^^

SHINee‘s Jonghyun surgery went well.

He fractured his nose in the car accident on April 1st, and had been hospitalized because of the injury. He received surgery to set his nose right again, and it went perfectly fine. He’ll be released from the hospital as soon as the swelling goes down. He’ll also be visiting the hospital for the next few weeks to receive regular treatment on his nose.

A representative from SM Entertainment said, “The injury has gotten much better. He’ll be focusing on the treatment until he gets better, and right now there is nothing determined for his future activities.”

09.04.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.